Projekt Podpora Duše II je v polovině!

Ani koronavirová epidemie nezastavila kurzy, které EDUCO CENTRUM pořádá ve spolupráci s MS krajem v rámci projektu Podpora duše II. Některé kurzy účastníci absolvovali v on-line podobě, jiné se naplno rozbíhají nyní.

Cílem projektu je zkvalitnit a rozvíjet služby pro osoby s duševním onemocněním v Moravskoslezském kraji.  Vzdělávání je zaměřeno na pracovníky v sociálních službách. Ti si mohou vybrat z celkem 16 různých kurzů, které EDUCO CENTRUM nabízí. Kurzy mají nejen zvýšit odborné znalosti sociálních pracovníků, ale také umožnit jejich setkání s kolegy z jiných institucí, aby si mezi sebou předali své zkušenosti z praxe.

Stovky hodin v lavicích pro kvalitnější sociální služby

Kurzy se konají nejen v Krnově, ale také Opavě, Českém Těšíně nebo Ostravě. Každý kurz je rozdělen do několika tzv. běhů, tedy uzavřených celků. Šestnáctka kurzů se tak rázem znásobí na téměř 100 školení, ze kterých si mohou zájemci vybírat.  Časová náročnost je přitom velmi různorodá. Pro absolvování nejkratšího kurzu stačí účastníkovi 8 hodin. Ti, kteří si vybrali nejoblíbenější kurz – Výcvik krizové intervence – musí zvládnout 150 hodin školení.

O své znalosti se v kurzech podělí celkem 25 lektorů, z nichž každý je uznávaným odborníkem na dané téma. O tom svědčí také ohlasy těch, kteří již kurzy mají za sebou. „Příjemné dva dny, ani na chvíli jsem se nenudila, nebo neuvažovala nad tím, že bych mohla v tu chvíli dělat něco jiného,“ napsala účastnice kurzu Case management v sociálních službách.  Účastník on-line kurzu Práce s klienty s poruchou osobnosti také na adresu lektorky nešetřil chválou: „Úžasná paní z praxe plná optimismu a pozitivní energie. Obdivuji, že dokázala dva dny takto s elánem a s úsměvem lektorovat v těchto podmínkách. Moc rád budu její další školení absolvovat osobní formou“. A že nadšení nemusí být účastníci kurzu jen z osoby lektora, o tom svědčí hodnocení kurzu Prevence závislosti klienta na sociálních službách: „Nadšení z tohoto vzdělávacího programu, předčilo to i mé očekávání. Lektoři perfektní, správně jsem si vybrala téma, obsah výuky mi nyní hodně pomůže v praxi.“.

Téměř 600 sociálních pracovníků, pracovníků v sociálních službách, zdravotních pracovníků a vedoucích úspěšně absolvovalo některý z kurzů projektu Podpora duše II. Dalších 500 svou příležitost ještě do června roku 2022 dostane.