O nás

Při samotném začátku EDUCA mě život postavil před několik situací, na které jsem přirozeně reagoval. Jedna z těch situací byla možnost si odzkoušet projektové řízení vzdělávacího projektu a možnost pozorovat, jak to pomáhá a mění lidské životy. Cítil jsem z toho velkou sílu a uvědomil jsem si, že lze nabídnou smysluplnou pomoc mnoha lidem a organizacím či pomáhat realizovat pozitivní systémové kroky ve společnosti.

První vlaštovkou byla realizace projektu, který se zaměřoval na zvýšení počítačové gramotnosti ve společnosti. Byl to velký projekt na začátku fungování firmy v roce 2005, který proškolil přes 15 tis. osob, převážně nad 40 let věku, a měl velký ohlas.

Educo je vzdělávací firmou, které hledá funkční a smysluplná řešení a ráda spolupracuje s těmi, kteří chtějí pozitivní změnu, profesionalitu, účelnost, smysluplnost, odvahu a prospěšnost pro druhé. Spolupracuje na pozitivních změnách ve školství, v sociálních službách, na systémových změnách v různých organizacích či úřadech nebo pomáhá integrovat do společnosti nová řešení. Jedním z příkladů je pomoc absolventům v celém Moravskoslezském kraji k zprostředkování kontaktů k jejich vysněné profesi, nabídnout jim kvalitní stáž, uchytit je a udržet v regionu.

Mnoho našich aktivit se začalo promítat a mít charakter neziskové a pomáhající činnosti, a proto jsem se rozhodl transparentně založit neziskovou organizaci jménem EDVIA a přenechat ji mnohé zkušenosti a vize. EDVIA již samostatně řeší druhý systémový projekt ve vzdělávání sociálních pracovníků pracujících na všech kontaktních pracovištích Úřadu práce v Moravskoslezském kraji, kde za pomocí vzdělávání, supervize, facilitace a odborných setkání pomáhá a profesionalizuje jejich práci. Díky Edvii se již také desítkám maminek v několika regionech povedlo navrátit na trh práce.

Pozitivní změny a smysl činnosti EDUCA a EDVIE jsou motorem pro mnoho spolupracovníků, kolegů a lektorů, kteří spoluvytvářejí firmu a organizaci v mnoha jejich rovinách. Měl jsem vždy štěstí na kolegy, kteří v daný okamžik vzali řešení pod svá křídla a pomohli realizovat projekty, cíle a dílčí aktivity, za což jim děkuji a jsem vděčný.

EDUCO a EDVIE je skutečným partnerem, který Vám pomáhá v růstu.

 


R. B.
zakladatel společnosti